Kötelező felelősségbiztostást törvény szabályozza, amitől a biztosítók nem térhetnek el. A kötelező rendszerelemek miatt gyakori az értetlenség, és az egymásramutogatás. Amit azonbanérdemes tudni, hogy a szerződések törlésének az esetek tulnyomó többségében indoka van. A legtöbb problémát a késedelems díjfizetés szokta okozni.
Cégünk korábban határozott időre - egy évre - érvényes biztosítási szerződést kötött a XY biztosítóval, amely okt. 1-én lejárt. A megállapodott biztosítási díjat előre kiegyenlítettük, ezért a vonatkozó időszakra hátralékunk nem keletkezett. Megjegyzem, hogy biztosítási esemény sem történt. Álláspontom szerint a biztosító nem hatóság, amelyhez bármilyen ügyben "kérelmet" kellene benyújtani. Különösen egy létre nem jött megállapodás ügyében.
A kötelező felelősségbiztosításomra a teljes, éves díjat nem tustam befizetni, ezért csak egy részét utaltam el a díjbekérőn szereplő összegnek. A biztosítás fennmaradó díját később befizettem, ellenben a biztosító mr törölte a szerződést. Véleményem szerint a törlés nem jogos, a szerződésem díjjal rendezett volt.
Tisztelt Uram !
Családi házunk kertjében vízelfolyást észleltünk. Megállapítottuk, hogy csőtörés történt. A probléma, hogy pontosan a csőtörés észlelését megelőző héten mondtuk fel korábbi lakásbiztosításunkat és kötöttünk újat másik biztosítónál. Most hova kell bejelentenünk a káreseményt?